
Mariliis Alev
Mariliis on lõpetanud Pallase tekstiilikunsti erialal ja omandanud BSc Tallinna Tehnikaülikooli materjalitehnoloogia suunal. Omandamisel MSc tööstusökoloogias.
Mariliisil on materjalidega ilmselgelt mingi teema.
Loomingu lähtepunktiks on looduse näiliku juhuslikkuse ja inseneeria ühendamine. Mosaiik on selleks suurepärane väljund. Kuidas taasluua orgaanilisi rütme, mustreid ja vorme nii, et neil on ajaline vastupidavus ja keskkonnahoidlik materjalikasutus.
Mosaiigikunstile ulatas Mariliis käe pikemal rännakul teisele poole maakera. Teadmisi erinevate töövõtete ja tehnikate osas täiendanud Caroline Jariwala käe all ja Riias Kabinetto Mosaic Studios.
Elle Kannike
Elle on sündinud 03. juunil 1980 Tallinnas. Ta lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetaja erialal, magistrikraadi kaitses Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja restaureerimise osakonnas. Mosaiigi erinevate tehnikate omandamiseks on ta osalenud kursustel ja töötubades Itaalias Luciana Notturni mosaiigikoolis, Peterburis asuvas mosaiigikoolis Sad Granat, Riias mosaiigistuudios Kabinetto Mosaic Studio ja Caroline Jariwala (Inglismaa) juhendatud töötoas Soomes. Samuti läbis ta 3-kuulise plaatija baaskoolituse Tallinna Ehituskoolis, et saada teadmisi õigete materjalide kasutamisest.
Ellet võlub mosaiigi puhul võimaluste rikkus ja piiridest väljumine. Värvilise klaasiga saab luua maalilisi ja isegi fotorealistlikke pilte, käsitöökeraamikaga tuua töösse kordumatuid faktuure. Tükkidest terviku kokku ladumine kui protsess on tema jaoks maailma korrastamise ja säilitamise viis. Mosaiigi loomine on välja astumine tänapäevasest tormavast elutempost, see on justkui vastuhakk. Mosaiiki ladudes kaob ajataju, aeg kulgeb hoopis igavikulises rütmis.
Elle on rahvusvahelise kaasaegsete mosaiigikunstnike assotsiatsiooni AIMC liige.
