LINNALAAGER KALAMAJA KUNSTISTUUDIOTES

Suvisel koolivaheajal ootame 7.-11. aastaseid lapsi linnalaagrisse, mis leiab aset Kalamaja kunstistuudiotes!

Laager selleks suveks läbi. Kohtumiseni! 

Uudiseid eesootavate laagrite, töötubade kohta jälgi mosaiik.ee kodulehelt ja Kalamaja Kunstistuudiote sotsiaalmeedias!

Huvi korral kirjuta meile mosaiik ätt digitar punkt ee


 

Esmaspäevast reedeni toimuvas linnalaagris külastame iga päev erinevat kunstistuudiot. Saame tuttavaks Kalamajas tegutsevate kunstnike ja nende loominguga, uudistame nende tööruume ja töövahendeid. Kindlasti saame kunstnike juhendamisel erinevaid tehnikaid ka ise järgi proovida ja palju uusi nippe õppida. Tutvume mosaiikide ladumise, klaasisulatuse, kangale trükkimise ja illustratsioonide tegemisega, juunis lisaks kõrgtrükiga; augustis linnaruumikunstiga. Käime näitustel, teeme ekskursiooni Kalamaja ajalooradadel ja loomulikult puhkame ja mängime pargis ka! 

Registreerimise viimane tähtaeg on 09. juunil / 18. augustil või kuni kohti jagub… Toimetame õdusas väikeses seltskonnas 6-12 lapsega.

Linnalaagrite kavad:

Linnalaager augustis:

E 21.08 – mosaiik Kalamaja mosaiigistuudios, juhendavad Mariliis Alev ja Elle Kannike
T 22.08 – klaasisulatus Eeva Käsperi klaasistuudios
K 23.08 – kangatrükk Emma Leppermanni ateljees, juhendab Liisa Kallam
N 24.08 – linnaruumikunst Telliskivi loomelinnakus, juhendab Jane Remm
R 25.08 – illustratsioon, juhendab Ulla Saar

Kellele: 7-11-aastastele kunstihuvilistele lastele

Millal toimub 1: 12.-16. juunil 2017

Millal toimub 2: 21.-25. augustil 2017

Päeva pikkus: 9:30-16:30

Hind: 190 eurot*

*sisaldab näituste, stuudiote ja ateljeede külastusi, töötubade juhendamisi erinevate kunstnike poolt ja kõiki kunstimaterjale, Kalamaja ekskursiooni, iga päev sooja lõunasööki ja kahte tervislikku näksi

Miks tulla meie linnalaagrisse:

et koolivaheaeg oleks sisukas, loov ja hariv

et lapsed saaksid tuttavaks erinevate kunsti valdkondadega ja näeksid, kuidas ja kus kunst sünnib

et kohtuda erinevate Kalamaja kunstnikega

et proovida erinevaid tehnikaid ja õppida kunstnike salanippe

sest kunsti teha on nii mõnus!

Kohad täis!

Loe töötubade tutvustusi siin:

Eeva Käsperi klaasistuudio Niine 11, 2A korrus http://eevakasper.squarespace.com

 

 

Klaasipäeval teeme tutvust selle imelise materjaliga, mida leidub kõikjal meie ümber, kuid millest omal käel ei olegi nii lihtne midagi meisterdada. Klaasitöötoas tegeleme sulatustehnikaga ja kogenud juhendaja Eeva Käsperi käe all saab iga osaleja endale värvitust klaasist kas väikese aluse või aknakaunistuse meisterdada. Peale kursust lähevad asjad klaasisulatusahju ja kätte saab need reedel.

Kalamaja mosaiigistuudio juhendavad Elle Kannike ja Mariliis Alev Asukoht: Suur-Patarei 21b asume keldristuudio, sissepääs tänavalt. www.mosaiik.ee

Töötoas tutvume viis tuhat aastat vana kunstitehnikaga – mosaiigiga. Ammutame inspiratsiooni Kalamaja ajaloost ning ei saa üle ega ümber kaladest. Iga osaleja laob alusele klaasikildudest kala ning täidab seguga vuugivahed. Nöörile riputatuna moodustavad kalad ühise installatsiooni – kaadri varasematest aegadest, mil siinkandis mere ääres päikese käes kalu kuivatati. Mosaiigid jäävad peale töötuba stuudiosse kuivama ja kätte saab need reedel.

Emma Leppermanni ateljee juhendab Liisa Kallam Asukoht: Telliskivi loomelinnak Telliskivi 60A www.emmaleppermann.ee

Kangatrüki töötoas kombineerime erinevaid jälje jätmise viise ja vahendeid, näiteks taimelehti, linnusulgi, pitskangaid. Kohapealt saab osaleja ühe puuvillase koti, millele trükkida. Kui on soov trükkida T-särgile, tuleks endal kaasa võtta ühevärviline ilma logodeta särk. Trükitehnika on tänuväärne ka juba veidi määrdunud T-särgi või mõne muu tekstiili uuendamiseks.

Ulla Saar http://www.ullasaar.net/

Räägime lastega mis on illustreerimine ja proovime ka ise illustreerida.

Jane Remmi ateljee Asukoht: Telliskivi loomelinnak Telliskivi 60A www.janeremm.ee

Igapäevaelus on linnaruum meie jaoks funktsionaalne keskkond. Kunstnik Jane Remmi juhendamisel saab Kalamaja aga lavaks ootamatutele lugudele. Uute elementide lisamisega omandab tuttav keskkond teise tähenduse. Töötoa eesmärgiks on suunata osalejaid vaatama linnaruumi tähelepanelikumalt ning kasutama loominguliselt selles leiduvat – arhitektuuri, vorme, objekte. Inspiratsiooni otsime erinevatest linnaruumikunsti ja guerillakunsti praktikatest.

 Britta Benno, www.brittabenno.com

Britta Benno on graafikakunstnik ja kunstiõpetaja, kes kõrgtrüki töötoa päeval alustab laagrilistega esiteks mosaiigistuudio laua taga trükigraafika ja linoollõike tutvustamisega. Töö jätkub pildi kavandamise ja lõikamisega ning esimeses päeva pooles jõuame kohapeal teha mõned trikiga trükid ka. Päeva teises pooles rändame vanalinna ja külastame graafikastuudiot Grafodroom, mis on sinna Kalamajast ümber kolinud. Graafikastuudios jätkame lõigatud piltide trükkimist trükipresside abil.

Koguneme iga päev samas kohas – Kalamaja mosaiigistuudios (Suur-Patarei 21b) ja päevad lõppevad alati Kalamaja pargis mänguplatsil.

Broneerimistasu 50 eurot tagab kindla koha linnalaagri nimekirjas, broneerimistasu tagastamisele ei kuulu. Arved saadetakse Teile e-posti teel.

Kohtumiseni Kalamaja kunstistuudiotes!

 

Hommikune kogunemise koht Kalamaja Mosaiigistuudio.
Siin toimub linnalaagri esimene, mosaiigi töötuba.

Siin toimuvad tekstiilitrüki töötuba ja külastame Jane Remmi maaliateljeed.

Siin toimub Klaasiklubis klaasisulatamise töötuba

Ilusa ilmaga lõppeb siin linnalaagri loominguline päev